Bella Atir Bohemia

Narozena: 5. 12. 2013

Matka: Rita z Litavské Kotliny  (ZM, ZVV1, ZPS1, BH, IPOV, IPO1, FPr3, FH2 )

Otec: Daro z Blatnických vinic

 

Bonitační kód: A60 Of Xv53,3 Xf106,7

DKK 0/0, DLK 0-0, DM N/N, DW N/N, DNA

Když jsem si z vrhu „B“ Atir Bohemia vybíral štěně, ihned jsem věděl, že moje favoritka je právě Bella… Dominantí dračice, u všeho byla první, nenechávala se odstrašit ani mnohem většími bratry, vnímavá, nebojácná… Prostě láska na první pohled. Pak ovšem nastoupil rozum, který nám velel, vzít raději psa, jak jsme původně plánovali. Jelikož jsme doma v tu domu měli už dva roky Bellinu starší sestru Aishu, která byla taktéž silně dominantní povahy a navíc nekompromisní vůči fenám, vidina budoucích možných konfliktů nakonec převážila a my jsme si odvezli Bellina bratra Brena. Nikdy jsem nelitoval, že jsem si Breníka vybral, ale na fenečku s oranžovým obojkem jsem stejně nikdy nezapomněl.

Jednoho dne jsme na Facebooku uviděli inzerát, že se tehdejší majitelé Belly rozhodli dát ji po čtyřech letech pryč. Asi jim začala překážet, možná z jiných důvodů. ale tak jako tak jsem pro ni ihned jel a koupil ji. Původní plán byl dát ji dočasný domov a najít vhodné majitele. Ovšem už první den se na mě tak zafixovala a ukázala tak úžasnou povahu, že jsem věděl, že u nás nakonec zůstane.

Má přesně tu povahu, kterou jsem u psa hledal – rychlá, temperamentní, neúnavná, nebojácná… Ochotná zakročit proti jakékoliv hrozbě a přitom velice přátelská k lidem. Navíc je zdravá (RTG bez nálezu skoro v pěti letech!), má výbornou povahu, je to rozená aportérka, velice snadno motivovatelná, žravá… Prostě přesně taková, jakou jsem si představoval, že by měla být. Doufám, že všechny tyto vlastnosti po ní ponesou i její synové a dcery…